Menu

Szampon chroniący blask włosów farbowanych – udany produkt Yves Rocher

17 sierpnia 2016 - Kosmetyki

Szampon chroniący blask włosów farbowanych od marki Yves Rocher to kolejna propozycja kosmetyczna, której skład opiera się na naturalnych, ekologicznych składnikach. Couleur [Color] Protection & Radiance Shampoo to kosmetyk o całkowicie pozbawionej silikonów formule. Dzięki niemu kolor farbowanych włosów jest znacznie bardziej odporny na wypłukiwanie, a pasma stają się znacznie lepiej odżywione, miękkie oraz błyszczące. Tak przedstawia się opis producenta – czy faktycznie szampon chroni we właściwy sposób wymagające, farbowane włosy?

Yves Rocher to bez wątpienia wyjątkowa marka kosmetyczna. Składniki pochodzące z ekologicznych upraw to coś, co zawsze zachęca do kolejnych zakupów produktów tej francuskiej firmy. To po prostu gwarancja bezpieczeństwa – ale czy też zadowolenia? Tak, szampon do włosów farbowanych działa tak, jak powinien. Szampon to szampon – przede wszystkim musi oczyszczać włosy z zanieczyszczeń, a ten robi to bardzo dobrze. Ma dość delikatną formułę, dlatego można używać go na co dzień – słabo jednak radzi sobie ze zmywaniem z włosów olejków. Mimo to, dla zniszczonych farbowaniem włosów taki kosmetyk jest prawdziwym wybawieniem. Szampon ma bardzo przyjemną konsystencję, która dość łatwo się pieni. Kosmetyk jest także bardzo wydajny, nawet przy regularnym stosowaniu. Przyjemny jest również sam zapach szamponu, który zdecydowanie umila codzienny rytuał mycia włosów.

Szampon chroniący blask włosów farbowanych ma pojemność 300 ml i kosztuje ok. 11 zł (czasem można natrafić na bardzo atrakcyjne promocje). Posiadaczki farbowanych włosów z pewnością będą z niego zadowolone. Wykorzystany w składzie wyciąg z głogu wykazuje właściwości antywolnorodnikowe – jak wiadomo, wolne rodniki sprzyjają szybszemu starzeniu się skóry. Zapewnia to także świetną ochronę włosów przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kolor włosów rzeczywiście wydaje się być nieco bardziej intensywny, nie pojawia się efekt wypłowienia ani osłabienia koloru. Szampon sprawia też, że włosy znacznie lepiej się rozczesują, nie są tak podatne na plątanie. W dodatku bezsilikonowa formuła sprawia, że nawet delikatne włosy nie są nadmiernie obciążone. Kosmetyk pozytywnie wpływa na skórę głowy i nie wywołuje swędzenia (a to często się zdarza). Szampon Couleur [Color] Protection & Radiance od marki Yves Rocher można więc polecić z czystym sercem osobom, które poszukują delikatnego kosmetyku, przeznaczonego do codziennego mycia włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *