Menu

Avon Attraction dla niej – zapach atrakcyjny, ale nie idealny

22 sierpnia 2016 - Perfumy

Attraction dla niej to jedna z nowszych propozycji zapachowych od marki Avon. Jej twarzą została Justyna Steczkowska (jej mąż natomiast reklamuje zapach Attraction dla niego). Przykuł moją uwagę już jako niewielka próbka, dlatego decyzja o zakupie 50 ml flakonu zapadła błyskawicznie. Avon Attraction to zapach, który jak większość – ma swoje zalety, ale również wady.

Zacznijmy jednak od bardziej informacyjnych aspektów. Avon Attraction dla niej to zapach sklasyfikowany do drzewno-owocowych kompozycji. Na rynku pojawił się w 2015 roku, a za jego stworzenie odpowiada Honorine Blanc. Jeżeli zaś chodzi o nuty zapachowe, to w nucie głowy wyczujemy takie składniki jak jeżyna, gruszka i różowy pieprz. W nucie serca znajduje się połączenie czarnej orchidei, jaśminu i piżma. Podstawą zapachu jest pralina, madagaskarska wanilia, labdanum oraz ambra. Tyle z teorii – jaki naprawdę jest ten zapach? Po rozpyleniu niemal porywa uwodzicielskim aromatem jeżyny połączonej z piżmem. To naprawdę zmysłowy zapach, pełen elegancji i szyku. Ma ciepły i dość słodki charakter, ale nie jest zbyt mdły i ciężki. To idealna propozycja na okres jesienno-zimowy, otula ciało subtelnie rozgrzewającą mgiełką.

Avon to prawdziwa potęga pośród kosmetycznych koncernów. Perfumy tej marki albo się kocha, albo nienawidzi. Zdecydowanie obok zapachu Attraction nie można przejść obojętnie. Jest bardzo przyjemny i intensywny – nie bez powodu przez wiele kobiet uznawany jest za jedną z najlepszych kompozycji, jakie marka Avon wydała w ciągu ostatnich kilku lat. To rzeczywiście urzekające perfumy, które można stosować na co dzień lub potraktować jako kompozycję wyłącznie na specjalne okazje. W obu przypadkach sprawdzi się zresztą znakomicie. Efektowny jest nie tylko zapach, ale również flakon, w którym się znajduje. To wysoka, szklana buteleczka utrzymana w złotej kolorystyce. Jest bardzo elegancka i subtelnie zwęża się ku dołowi.

Niestety, Avon Attraction to nie jest produkt idealny. Zapach – choć naprawdę piękny, zmysłowy i elegancki, niestety na skórze nie utrzymuje się długo. Często ma się wrażenie, że już po godzinie zupełnie zniknął. Wiele posiadaczek tych perfum ma również kłopot z wydajnością – bardzo szybko można zdać sobie sprawę, że flakon jest prawie pusty. To działa na niekorzyść zapachu od marki Avon. Biorąc pod uwagę trwałość, razić może dość wysoka cena – ok. 100 zł. Choć często perfumy bywają w promocji, to i tak cena w porównaniu do krótkiego czasu utrzymywania się na skórze jest zbyt wysoka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *