Menu

Avon Femme – zapach (prawie) idealny

25 sierpnia 2016 - Perfumy

Avon Femme to woda perfumowana dla kobiet, która na rynku pojawiła się w 2014 roku. To subtelny, kwiatowo-owocowy zapach, zamknięty w uroczym flakonie przypominającym kryształ. Według zapewnień marki Avon, dzięki tym perfumom każda kobieta może codziennie czuć się jak gwiazda filmowa, na którą skierowany jest wzrok wszystkich wokół. Czy tak jest naprawdę?

Trzeba przyznać, że Avon Femme to rzeczywiście zapach wyjątkowy. Po rozpyleniu wyczuwalna staje się nuta głowy, w której zawarto różowego grejpfruta, fiołka i śliwkę. Po pewnym czasie zapach zmienia się, przechodząc w aromaty nuty serca – dziką orchideę, magnolię i jaśmin. W podstawie zapachu znajdziemy piżmo, nuty drzewne, brzoskwinię i ambrę. Niewątpliwie ten zapach od marki Avon jest niezwykle kobiecy, skierowany przede wszystkim do posiadaczek romantycznej duszy. To bardzo delikatne perfumy, które znajdą zastosowanie szczególnie w ciepłe, wiosenne i letnie dni.

Avon Femme, mimo, że sklasyfikowany został do kwiatowo-owocowej kategorii zapachowej, nie przytłacza w żaden sposób mdłym czy nieznośnym aromatem kwiatów. Wydawać by się mogło, że składniki dobrane zostały w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniały, a nie przytłaczały. Śmiało mogą po niego sięgnąć także kobiety używające na co dzień nieco innych zapachów. Perfumy znacząco różnią się od pozostałych, z tej samej kategorii zapachowej. To bardzo delikatna kompozycja, która będzie pasować do zwiewnych, lekkich sukienek lub innych, kolorowych stylizacji. Avon Femme nie jest typowym, kwiatowym zapachem – nie jest także nachalny i nie przyprawia o zawrót głowy. To wyjątkowa, delikatna propozycja od marki Avon, której mówię: zdecydowane tak.

Uwagę wielu z pewnością przykuje efektowny, szklany flakon, w którym zapach Avon Femme został zamknięty. Jest on dość niewielki (o pojemności 50 ml), więc z łatwością zmieści się do większości damskich torebek. Swoim wyglądem przypomina kryształ, śmiało może pełnić rolę ozdoby na półce. Jeżeli zaś chodzi o trwałość, trzeba przyznać, że jak na tak delikatny zapach pozostaje na skórze dość długo. Średnio jest to kilka godzin od rozpylenia i niekiedy w ciągu dnia potrzebna jest ponowna aplikacja. Jest to jednak zapach bardzo delikatny, który ma prawo po pewnym czasie się ulotnić.

Podsumowując, Avon Femme to ciekawy zapach od marki Avon, który można polecić fankom subtelnych i świeżych perfum. Polecany jest szczególnie na okres wiosenno-letni, ponieważ zimą może okazać się zbyt lekki. Mimo wszystko, może podbić wiele serc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *