Menu

„Through Art We Are All Equals” – łagodny, ale na pewno nie gorszy post-hardcore

28 sierpnia 2016 - Muzyka

Slaves to w Europie stosunkowo mało znany zespół z Ameryki, który gra muzykę z gatunku post-hardcore. W 2014 roku na rynku pojawiła się debiutancka płyta zespołu, a nosi ona nazwę „Through Art We Are All Equals”. I choć nie ma tutaj charakterystycznego dla tego gatunku muzycznego emo scream’u, to jest coś innego, znacznie bardziej wyjątkowego – głos wokalisty.

Liderem grupy jest Jonny Craig, ten sam, który wcześniej śpiewał w zespole Emarosa i Dance Gavin Dance. Jonny może poszczycić się niepowtarzalnym wokalem, baritenorem oraz niezwykłą umiejętnością tworzenia szczerych, pełnych emocji tekstów.

Jonny Craig to barwa postać amerykańskiej muzyki, która ma dość skomplikowaną historię. Nie ukrywa, że wciąż walczy ze swoim największym nałogiem – uzależnieniem od narkotyków, przeszedł już niezliczoną liczbę odwyków, a nawet siedział w więzieniu. Tak, Jonny nie jest idealny, ale dostał prawdziwy dar od Boga, który mimo wyniszczającego stylu życia stał się jeszcze mocniejszy, co słychać w „Through Art We Are All Equals”. Znajduje się tu 11 piosenek, a ich teksty opierają się przede wszystkim na życiowych doświadczeniach wokalisty. Jedną z bardziej szczególnych pozycji jest „The King and the Army That Stands Behind Him”, nagrana we współpracy z wieloletnim przyjacielem Jonny’ego i znanym w Ameryce raperem Kylem Lucasem. To piosenka, którą Jonny kieruje do swoich fanów, próbuje przeprosić ich za wszystkie błędy, jakie popełnia. Z kolei „My Soul is Empty and Full of White Girls” to piosenka, której tekst w całości jestem w stanie wytatuować na swoim ciele. To bardzo szczere, prawdziwe wyznanie Craig’a, marzenie o uwolnieniu się od nałogu oraz wciąż dręczących go demonów.

Album utrzymany jest w nieco mrocznym, bardzo melancholijnym klimacie. „This Is You Throwing in the Towel”, „Those Who Stand for Nothing, Fall for Everything” czy „Ashes.Dust.Smoke.Love.Stars.The One.” to prawdziwy popis umiejętności pozostałych muzyków zespołu, w szczególności gitarzysty. Pozostałe piosenki, „The Fire Down Below”, „The Young and Beyond Reckless”, „There Is Only One God and His Name Is Death”, „The Upgrade, Pt. II”, „Starving for Friends” i wreszcie nagrana przy współpracy z siostrą Jonny’ego „The Hearts of Our Young” to pozycje, które nigdy się nie nudzą. Wytwórnia Artery Recordings postanowiła dać szansę Craig’owi i jego nowemu zespołowi. Jonny na szczęście tej szansy nie zmarnował i zespół Slaves dał fanom muzyki post-hardcore płytę, którą zdecydowanie należy mieć w swojej kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *