Menu

Udana ekranizacja bestsellera – Dziewczyna z pociągu

11 października 2016 - Kino
Udana ekranizacja bestsellera – Dziewczyna  z pociągu

Wszyscy miłośnicy kryminałów i powieści sensacyjnych z chęcią sięgną po książkę Pauli Hawkins pod tytułem „Dziewczyna z pociągu”. To wciągająca lektura przeznaczona dla dorosłych czytelników, która obecnie doczekała się ekranizacji. 7 października 2016 roku „Dziewczyna z pociągu” weszła na ekrany polskich kin.

Bestsellerowy debiut

Paula Hawkins pisząc „Dziewczynę z pociągu” chyba sama nie spodziewała się, jak wielki sukces ta książka odniesie. Jest najszybciej sprzedającym się debiutem kierowanym do osób dorosłych w historii brytyjskiego rynku. Wyliczono, że co 6 sekund ktoś w Stanach Zjednoczonych kupuje tę książkę. Na całym świecie sprzedano już miliony egzemplarzy, w tym również w Polsce. „Dziewczynę z pociągu” można kupić także online. Tym samym w ciągu kilku dni zamawiający otrzymuje książkę pod wskazany adres.

Książka opowiada trzymającą w napięciu historię Rachel, kobiety, która każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Obserwuje podczas swojej podróży ludzi, którzy mieszkają w jednym z domów przy semaforze, gdzie pociąg się zatrzymuje. W jej opinii prowadzą doskonałe życie. Nagle widzi ona coś wstrząsającego, ale pociąg rusza i wszystko w mgnieniu oka się zmienia. Teraz Rachel wchodzi w świat ludzi, których wcześniej obserwowała i nie będzie to niestety miłe spotkanie dla dziewczyny z pociągu.

Sam Stephen King powiedział, że nie mógł oderwać się od książki Pauli Hawkins przez całą noc. Jest pełna napięcia i całkowicie nieprzewidywalna.

O filmie

Jak zawsze, kiedy bestsellerowa książka jest przenoszona na ekran kinowy, istnieje obawa, że film nie sprosta oczekiwaniom czytelników. Obraz wyreżyserowany został przez Tate`a Taylora, a scenariusz napisała Erin Cressida Wilson. Na świecie film miał swoją premierę 5 października 2016 roku. W roli tytułowej dziewczyny z pociągu wystąpiła Emily Blunt. Pierwsze recenzje filmu są obiecujące – jest to przewrotny, trzymający w napięciu thriller, pełen zagadek i tajemnic, które chce się odkrywać. Gra aktorska wciąga i nadaje realizmu filmowi. Obraz warto zobaczyć, zwłaszcza jeśli wcześniej sięgniemy po książkę i będziemy mieli o niej swoje własne zdanie i wyobrażenia.