Menu

Czy warto kupować tanie swetry damskie?

25 października 2016 - Moda
Czy warto kupować tanie swetry damskie?

Sweter damski jest podstawą kobiecej garderoby. Przydaje się nie tylko jesienią i zimą, kiedy temperatury na dworze są coraz niższe, ale nawet i w czasie lata, jako lekkie okrycie wierzchnie podczas romantycznych spacerów przy blasku księżyca. Jak kupować swetry, aby nie czuć się zawiedzionym?

Jaki powinien być sweter?

Według stylistów sklepu Welafashion, sweterki damskie powinny być dobrane do figury kobiety i stylu jej ubierania się. Na szczęście dostępne są one w różnych fasonach, wzorach i długościach. Dlatego z powodzeniem można je dobrać do potrzeb każdej pani, niezależnie od oczekiwań względem tego elementu garderoby.

Należy przy tym jedynie pamiętać, aby sweter był wykonany z dobrej jakości materiałów – najlepiej wełny. Jak rozpoznać taki sweter? Czy każdy sklep oferujący tanią odzież damską, jak np. Welafashion, ma w swoim asortymencie tylko niskiej jakości swetry? Nic podobnego, cena niekoniecznie musi przekładać się na jakość produktu.

Swetry w niskiej cenie

Dobry sweter powinien być wykonany z wełny, ale taki będzie kosztował co najmniej kilkaset złotych – nie do końca jest to prawdą. Często producenci ubrań żerują na znanej marce i windują wysoko cenę za produkt, który nie jest jej wart. Można przekonać się, że będzie to nie sweter z wełny, ale z akrylu, który jest tanią podróbką wełny. Tylko na pierwszy rzut oka będzie do niej podobny. Wystarczy jedno pranie, aby przekonać się, że nie jest to wysokiej jakości produkt. Akryl nie grzeje i szybko traci swoje właściwości estetyczne – w przeciwieństwie do wełny. Łatwo się mechaci i ma niską zdolność do pochłaniania wody i wilgoci z powietrza. W akrylowych sweterkach będziemy się bardzo pocić.

Akryl jest nawet trzykrotnie tańszy niż naturalne odpowiedniki, m.in. wełna. Dlatego producenci, nawet bardzo znani, u których kupimy swetry w zawrotnych cenach- po 400-500 zł, raczą nas produktami w 100 proc. wykonanych z akrylu. Nie warto za nie przepłacać. Jeśli już kupujemy tani sweter, powinniśmy mieć świadomość, że nie może być wykonany w całości z wełny. Lepiej wybrać tańsze swetry z bawełny lub takie, które w składzie mają choć trochę wełny.

Cena swetra nie powinna być jedynym wyznacznikiem tego, czy dokonamy zakupu. Warto sprawdzić, czy wiszący na wieszaku sweterek nie jest już porozciągany i pozaciągany. Jeśli tak, nie powinniśmy go kupować, ponieważ szybko stanie się bezkształtnym workiem, który z elegancją nie będzie miał zbyt wiele wspólnego. Najważniejszy powinien być krój swetra, idealnie dobrany do naszej figury.