Menu

Obrączki wielobarwne – czy warto je kupić?

30 listopada 2016 - Moda
Obrączki wielobarwne – czy warto je kupić?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Wówczas wiążemy się z daną osobą na zawsze. Składając przysięgę miłości i wierności zakładamy na palec obrączkę – symbol nowego związku. Często jednak ich zakup nie jest łatwą decyzją i mamy z nim poważny problem.

Obrączka – czym tak właściwie jest?

Niektórzy mogą zadać pytanie – co to jest obrączka? Otóż, jest to pierścień, zazwyczaj wykonany ze złota. Jest to bowiem najbardziej cenny kruszec, a chwila taka jak ślub i małżeństwo są dla człowieka wyjątkowe. Obrączki bardzo często grawerujemy. Zwykle umieszczona jest na nich data ślubu, a także imiona małżonków. Czasem decydują się oni także na umieszczenie wyznania miłości np. poprzez napis „Kocham Cię”.

Pierścionek to symbol, który małżonkowie nakładają swojej drugiej połówce podczas ślubnej ceremonii. W polskiej tradycji przyjęło się, że ten pierścionek nakłada się na serdeczny palec prawej dłoni. Jednak w innych krajach często zakładany jest on na dłoń lewą – ponieważ ona znajduje się bliżej serca. Tak jest m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, czy też we Włoszech.

Rodzaje obrączek

Obrączki niemal zawsze produkowane są ze złota i przybierają formę klasycznego pierścienia. Zdarza się też, że umieszcza się na nich kamienie szlachetne – najczęściej są to brylanty. Zwłaszcza w ostatnich latach mamy do czynienia z modą na obrączki wielobarwne.

Zdarza się, że żadne z małżonków nie przepada za złotym kolorem. Wówczas najczęściej młodzi decydują się na obrączki z białego złota. Co jednak jeśli któreś z nich woli klasyczne barwy, a drugie nie? Wówczas można pójść (jak to w przypadku małżeństw bywa) na kompromis i stworzyć obrączkę, która będzie posiadać zarówno barwy żółtego, jak i białego złota.

Efekt jest znakomity i z pewnością wielu parom przypadnie do gustu. Takie rozwiązanie jest o tyle uniwersalne, że taka biżuteria będzie pasowała do innych ozdób, które zwłaszcza panie chętnie zakładają na palce. Pary również decydują się na obrączki zrobione z tzw. różowego złota. To rozwiązanie nie cieszy się jeszcze aż tak wielką popularnością, ale w sklepach jubilerskich można zaobserwować sporą ilość chętnych, którzy chcą zakupić właśnie taki produkt.

Do jakiego jubilera się udać?

Oczywiście, można wybrać obrączki gotowe, ale również warto poprosić jubilera o wykonanie pierścionków na zamówienie.

W bogatej ofercie można znaleźć m.in. klasyczne obrączki z żółtego złota, białego złota, a także ze złota wielobarwnego. Ponadto dostępne są również pierścionki zaręczynowe i komplety biżuterii, która spodoba się nawet najbardziej wymagającym klientom. Firma wykonuje też naprawę i renowację biżuterii oraz grawer.