Menu

Wakacje na Podlasiu – piękno, cisza i wypoczynek

3 grudnia 2016 - Odpoczynek
Wakacje na Podlasiu – piękno, cisza i wypoczynek

Mnóstwo osób marzy o atrakcyjnych wczasach. Ale wcale nie trzeba jechać za granicę, aby skorzystać z niezwykłych uroków przyrody i cieszyć oczy wspaniałymi krajobrazami. W Polsce istnieje mnóstwo miejsc, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych turystów.

Warto odwiedzić Podlasie

Podlasie to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski. Warto wybrać się tam chociaż na kilka dni, aby móc poczuć klimat dziewiczych lasów, a także rozkoszować oczy przepięknymi krajobrazami. Bowiem to właśnie tutaj przyroda zachowała swoje prawa. O niezwykłym uroku tych terenów dobitnie świadczy fakt, że na terenie tego województwa znajdują się aż cztery parki narodowe: Białowieski, Biebrzański, Wigierski i Narwiański.

A może Augustów?

Wspominając o wszystkich walorach przyrodniczych nie można również zapomnieć o miastach znajdujących się na Podlasiu. Te dwa najsłynniejsze to Białystok i Suwałki, ale mnóstwo turystów trafia do Augustowa. Nic dziwnego, bowiem ta 30-tysięczna miejscowość z racji na doskonałe położenie potrafi przyciągać niczym magnes.

Jest w nim nie tylko bardzo dużo ciekawych zabytków, takich jak np. zabytkowy rynek, czy też Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, lecz turystów przyciąga tutaj również bliskość Puszczy Augustowskiej, Doliny Rospudy oraz słynnego na całą Polskę Kanału Augustowskiego. W jego pobliżu znajdują się również trzy jeziora. Są to: Necko, Sejno, a także Jezioro Białe.

Jest to również doskonałe miejsce do odwiedzenia sąsiednich krajów. Litwa i Białoruś są niemal na wyciągnięcie ręki. Z Augustowa można robić jednodniowe wycieczki np. do Wilna, czy też do Grodna. Co ważne, od tego roku w tę część Białorusi można wjeżdżać bez wiz!

Miejsce do wypoczynku

Decydując się na wakacyjny wyjazd trzeba też zadbać o odpowiednią bazę noclegową. Czasem wybór nie jest prosty. W przypadku urlopu na Podlasiu warto skorzystać z usług, jakie oferuje swoim gościom Pensjonat Vita. Położony niemal tuż nad samym brzegiem Jeziora Necko obiekt, zawiera całą gamę pokoi, począwszy od 2 po 6-osobowe. Wszystkie one są wyposażone w lodówkę, czajnik i osobną łazienkę.

Oprócz tego można skorzystać również z basenu, siłowni, a także z sauny. Jeśli zaś ktoś lubi aktywny wypoczynek, w ofercie pensjonatu znajduje się również możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (rowerów wodnych i kajaków), a także wycieczek motorówką po pobliskich jeziorach. Na miejscu dla wszystkich gości dostępna jest również sala konferencyjna, miejsce na zrobienie grilla oraz kort tenisowy.

Sprawdź pokoje w Augustowie w Pensjonacie Vita