Menu

Szklane drzwi – czy warto je kupić do domu?

5 grudnia 2016 - Dom
Szklane drzwi – czy warto je kupić do domu?

Nasze mieszkania prezentują się coraz okazalej – współczesna moda pozwala również na łączenie wielu pozornie niepasujących do siebie elementów, jak też na pewną wolność wyboru. W naszych domach mogą się teraz znaleźć nie tylko meble z drewna czy plastikowe dodatki, ale również meble betonowe (najnowszy hit), a nawet szklane. Pomysłem, który zdobywa sobie coraz większą przychylność są szklane drzwi – czy warto je kupić?

Szklane drzwi – zalety i wady

Nie da się ukryć, że szkło w naszych domach jest chętnie używane – głównie jednak jako dodatek, bo szklane są na przykład flakony, dzbanki, cała zastawa stołowa, przeszklenia w szafkach, albo stoły. Szklane drzwi wyglądają zjawiskowo i polecane są zazwyczaj do takich pomieszczeń, które są publiczne – niejako otwarte na innych. Nadają się więc świetnie do kuchni, salonu czy jadalni – a także w dużych firmach do wszelkich gabinetów.

Przede wszystkim – prezentują się zjawiskowo. Wykonywane są obecnie w na tyle solidny sposób, aby być odpornymi na stłuczenia. Nie trzeba się zatem obawiać, że przypadkowe w nie kopnięcie, ale trzaśnięcie nimi spowoduje ich nagłe rozbicie. Szklane drzwi dodają wnętrzu przestrzeni – polecane są zatem nie tylko w dużych, lecz również i małych pomieszczeniach. Ponadto pasują do wielu – zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych – wnętrz i stylów. Łatwo je utrzymać w czystości, a ich zastosowanie w takich miejscach jak kuchnia jest o tyle rozsądne, że duża wilgotność powietrza zupełnie nie wpływa na nie – co można przypisać jako wadę drzwiom z drewna. Jeśli zaś chodzi o wadę drzwi szklanych, jest nią niewątpliwie niska izolacja termiczna – ale w pomieszczeniach gdzie jest ciepło nie powinno być to większym problemem.

Kolor, wzór i światło

Obecnie wybór szklanych drzwi jest tak ogromny, że można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza. Chętni mogą kupić nie tylko drzwi tradycyjne, ale również z kolorowego szkła, a nawet z naniesionym na nie, wybranym wzorem. Często są robione na zamówienie, zatem można wybrać zarówno grafikę, jak i rodzaj szkła oraz wymiary drzwi. Drzwi mogą być przesuwne lub uchylne – w zależności od preferencji.

Wielkie znaczenie ma również światło – przeszklone drzwi więcej go przepuszczają, dzięki czemu w całym pomieszczeniu, jak i poza nim jest niewątpliwie jaśniej. Sprawia to na tyle przyjemne wrażenie, że w takich miejscach wyraźnie poprawia nam się humor. A zatem nie tylko wnętrze wygląda pięknie, ale i my czujemy się lepiej!