Menu

Hyker X Range – recenzja niedrogiej klawiatury mechanicznej

8 grudnia 2016 - Elektronika

Klawiatury mechaniczne doskonale sprawdzają się w wielu codziennych sytuacjach. O ich wyższości nad rozwiązaniami membranowymi nie trzeba przekonywać nikogo, kto choć raz miał okazję podpiąć do komputera właśnie taki kontroler. Wady? Przede wszystkim cena, która nie należy do niskich. Jest jednak firma, która pozwala poczuć unikalny komfort pracy lub zabawy i nie żąda za to niebotycznej sumy. Przedstawiamy klawiaturę mechaniczną Hykker X Range, za którą trzeba zapłacić jedynie 149 zł.

Ze względu na swoją wytrzymałość (nawet do kilkudziesięciu milionów uderzeń) klawiatury mechaniczne zyskały spore grono zagorzałych zwolenników. Ich zastosowanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do katorżniczej korpo-pracy, klawiatury mechaniczne są też uwielbiane przez fanów gamingu. Czy produkt sygnowany marką Hykker spełni ich oczekiwania? Sprawdźmy to.

Wykonanie

Jeżeli nazwa Hykker brzmi dla Ciebie egzotycznie, ale mimo to także dziwnie znajomo, to przypominamy – to brand gadżetów elektronicznych produkowanych dla sieci marketów Biedronka. Hykker niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zrobić bardzo solidny sprzęt w śmiesznie niskiej cenie i tak jest także w tym przypadku.

Klawiatura jest wykonana z plastiku i aluminium. Nieco szorstka struktura tworzywa sztucznego sprawia bardzo solidne wrażenie i prezentuje się całkiem dobrze. Z kolei metal lubi wyłapywać i załamywać promienie światła, co nie każdemu przypadnie do gustu. Nie zmienia to jednak faktu, że jak na ten przedział cenowy, wykonanie klawiatury nie pozostawia nic do życzenia.

Chropowaty plastik posłużył też do wykonania klawiszy. Nieco brakuje tu gumowej powłoki, jednak bądźmy szczerzy – ten atrybut jest zarezerwowany dla droższych modeli. Dobre wyprofilowanie sprawia, że  codzienna praca jest czystą przyjemnością.

Praca, a raczej zabawa, bo nie ulega wątpliwości, że Hykker stworzył klawiaturę nie do zastosowania biurowego, a dla osób, które nie potrafią oderwać się od wciągającej rozgrywki. Dowód? Brak panelu numerycznego. Ten pozorny „brak” skutkuje jednak ograniczeniem wymiarów urządzenia, które bez problemu zmieści się nawet na małym blacie biurka.

Producent zadbał o podświetlenie LED. Sześć dostępnych ustawień konfiguracyjnych daje możliwość łatwego dostosowania intensywności i kolorów do własnych potrzeb.

W wykonaniu dostrzegamy tylko jeden minus, za to dość poważny. Są to źle spasowane podpórki, które nie zapewniają należytej stabilności. Dla nas jest to poważna wada, jednak z całą pewnością nie dyskwalifikująca.

Działanie

Od samego wykonania znacznie ważniejsza jest płynność działania i responsywność przełączników. W tej kategorii klawiatura dostaje od nas piątkę z niewielkim minusem. Klawisze działają niezwykle płynnie, charakteryzują się odpowiednim skokiem, dobrze dobranym oporem oraz wyrazistym i „soczystym” klikiem. Skąd zatem ten minus? Chodzi o spasowanie samych przycisków, które mają minimalny luz pionowy. Najprawdopodobniej wynika to ze zbyt słabego dociśnięcia i należy oczekiwać, że z czasem sytuacja ulegnie poprawie.