Menu

Samsung Gear S3 – recenzja koreańskiego smartwatcha

13 grudnia 2016 - Elektronika
Samsung Gear S3 – recenzja koreańskiego smartwatcha

Choć rynek smart-zegarków nadal rozwija się w całkiem niezłym tempie, to nie można ukryć faktu, że drugi i trzeci kwartał to czas wyraźnej posuchy. Winę za taki stan rzeczy ponoszą stale opóźniające się prace nad kolejną edycją platformy Android Wear – producenci nie widzą sensu prezentowania nowych produktów działających w oparciu o starą, mocno niedojrzałą wersję systemu. Trzeba przyznać, że jest w tym sporo logiki, na szczęście nie wszyscy gracze na rynku wearables stawiają na rozwiązania od Google. W nasze ręce trafiła najnowsza odsłona smartwatcha Samsung – model Gear S3. Czy warto dopłacać do nowego modelu. Przekonajcie się!

Samsung Gear S zadebiutował w czasie, w którym rynek inteligentnych „ubieralnych” gadżetów dopiero raczkował. Jego następca, Gear S2, był już znacznie bardziej dojrzałym urządzeniem, dzięki czemu zegarek zaskarbił sobie przychylność sporego grona użytkowników. O ogromnej popularności koreańskiego smartwatcha najlepiej świadczy fakt, że w polskich warunkach rynkowych był to najpopularniejszy tego typu gadżet z półki premium, choć czas przeszły wydaje się tu być drobnym błędem logicznym – urządzenie nadal sprzedaje się doskonale. Niedawno na sklepowych półkach (naziemnych i wirtualnych) pojawił się jego następca – Samsung Gear S3. Czy nowy model poradzi sobie z ciężarem popularności swojego poprzednika? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Wykonanie

W kwestii wykonania obu smart-zegarków różnice wydają się być niewielkie. To jednak tylko pozory. Mimo zewnętrznych podobieństw, stary i nowy model dzieli sporych rozmiarów przepaść. Wykonana ze stali nierdzewnej koperta jest nieco większa niż w schodzącym ze sceny urządzeniu. Gear S3 jest masywniejszy i cięższy, jednak czy można uznać to za wadę. Nie, o ile smartwatch jest noszony przez mężczyznę. Dla geeków płci pięknej ten gadżet będzie zdecydowanie za duży. Ogromny plus należy się Samsungowi za zastosowanie pasków 22 mm ze standardowym zapięciem.

Za kontrolę nad intuicyjnym menu odpowiada obrotowy bezel. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do korzystania z dotykowego ekranu – tapnięciami i gestami bez problemu dostaniemy się do każdego podmenu interfejsu (na marginesie – bardzo estetycznego).

Ekran

Za wyświetlanie treści odpowiedzialna jest okrągła jednostka AMOLED o średnicy 1,3 cala i  rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Szczegółowość jest zadowalająca natomiast kontrast – po prostu doskonały. Ekrany AMOLED sygnowane przez koreańskiego giganta to klasa sama w sobie. Przed zarysowaniami jednostkę chroni tafla szkła Gorilla Glass SR+.

Wydajność

Układ Exynos 7270 i 768 MB pamięci RAM to parametry, które doskonale radzą sobie z dobrze zoptymalizowanym systemem Tizen OS. Na dane użytkownika producent udostępnił 4 GB pamięci flash. Bateria o pojemności 380 mAh spokojnie wystarczy na 3-4 dni pracy urządzenia.

Odpowiadając na postawione wcześniej pytanie – zdecydowanie warto wymienić stary model na nowy. Gear S3 to znacznie bardziej dojrzałe urządzenie, które zapewnia maksimum satysfakcji.

Fot:flick.com/Kārlis Dambrāns