Menu

DJI Mavic Pro – recenzja kompaktowego drona

23 grudnia 2016 - Elektronika
DJI Mavic Pro – recenzja kompaktowego drona

Segment dronów do zastosowań cywilnych ewoluuje w niezwykle dynamicznym tempie. DJI Mavic Pro to najnowsza propozycja od uznanego producenta, która ma wszelkie predyspozycje ku temu, żeby narobić niemałego zamieszania w swojej klasie. Jak spisuje się ten kompaktowy dron? Sprawdźmy to.

Urządzenie zaskakuje właściwie już przy pierwszym kontakcie. Dron wydaje się być niezwykle lekki i tak właśnie jest w rzeczywistości – 750 g to doskonały wynik, jednak czy ta wartość nie będzie miała wpływu na parametry lotu? O tym przekonamy się nieco później.

Wykonanie

DJI Mavic Pro to typowy quadcopter. Na uwagę zasługują jego niewielkie wymiary, dzięki którym użyteczność urządzenia stoi na bardzo wysokim poziomie. Składane ramiona i wirniki znacząco ułatwiają przenoszenie drona, który bez problemu zmieści się w plecaku lub nawet w obszerniejszej kieszeni.

Sterowanie

Model Mavic Pro może być obsługiwany za pomocą kontrolera RC lub smartfonu / tabletu z zainstalowaną aplikacją, którą dostarcza producent. Co bardzo istotne DJI daje nam możliwość jednoczesnej obsługi dwoma sterownikami. Brawo!

Kamera pozwala na przesyłanie obrazu w jakości 720p lub 1080p. Nagrywanie wideo odbywa się w kilku rozdzielczościach do wyboru – Ultra HD, Full HD oraz HD.

Lot

Bateria o pojemności 3830 mAh pozwala na około 25 minut lotu (zależnie od panujących warunków. Prędkość maksymalna dochodzi do 65 km/h (w trybie sportowym). Wcześniej wspomnieliśmy o niskiej masie drona i rzeczywiście, da się to odczuć podczas silniejszych podmuchów wiatru.

fot: https://vimeopro.com/sansivero/portfolio/video/191539695