Menu

Meizu M3 Note – recenzja chińskiego średniaka

27 grudnia 2016 - Elektronika
Meizu M3 Note – recenzja chińskiego średniaka

Segment średniej klasy smartfonów jest niezwykle rozbudowanym obszarem rynku mobile, w którym każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Szeroki przedział cenowy sprawia, że różnica pomiędzy poszczególnymi modelami może sięgnąć kwoty nawet tysiąca zł, jednak czy płacąc mniej zawsze dostajemy mniej? Przyjrzyjmy się temu na podstawie Meizu M3 Note.

Największy reprezentant linii modelowej M3 jest dostępny już od kwietnia 2016 roku. Osiem miesięcy w świecie technologii mobilnych to już spory staż rynkowy, jednak średniak z Państwa Środka nadal prezentuje się świeżo i zachęcająco. Jak urządzenie sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Sprawdźmy to.

Obudowa

Trzeba to przyznać, chiński producent poczynił ogromny postęp w kwestii wykonania. Poprzedni model ze średniej półki – M2 Note – wyglądał dość tanio. Na szczęście to już przeszłość. Plastikowy panel tylny ustąpił miejsca obudowie z wysokogatunkowego aluminium, które wykazuje bardzo dobrą odporność na zarysowania. Z tworzywa wykonane zostały jedynie obszary skrywające linie antenowe, jednak jakość ich spasowania stoi na wysokim poziomie.

Przedni panel został pokryty hartowanym szkłem Gorilla Glass trzeciej generacji, którego krawędzie zostały nieznacznie zaoblone (2,5 D). W dolnej części frontu znajdziemy eliptyczny przycisk home ze zintegrowanym klawiszem wstecz. Ten zestaw pełni też rolę skanera linii papilarnych. Górna część mieści obiektyw kamery przedniej, głośnik do rozmów i zestaw czujników.

Na prawym boku producent umieścił przycisk wygaszania ekranu i podwójny klawisz regulacji głośności. Całość jest bardzo dobrze spasowana, ale przyciski volume + jest raczej mało responsywny, choć niewykluczone, że ta przypadłość dotyczy wyłącznie testowanego egzemplarza.

Od strony wizualnej sartfon sprawia bardzo dobre wrażenie i z całą pewnością może się podobać.

Ekran

Ekran Meizu M3 Note to jednostka IPS LCD o przekątnej na poziomie 5,5 cala i rozdzielczości Full HD. Ostrość wyświetlanego obrazu jest fantastyczna i z całą pewnością zadowoli nawet bardzo wymagających użytkowników. Zastrzeżeń nie budzi też poziom jasności maksymalnej i minimalnej – chińskiego średniaka można komfortowo używać w każdych warunkach. Pewien niedosyt pozostawia natomiast nasycenie kolorów, które jest niskie i nienaturalne. Wartość ta może być korygowana w ustawieniach ekranu, jednak nie zdaje się to na zbyt wiele.

Wydajność

Moc obliczeniową dostarcza tu układ Helio P10. Ośmiordzeniowa jednostka (w testowanym modelu wspomagana przez 2 GB pamięci RAM) bardzo dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Smartfon doskonale radzi sobie z wieloma aplikacjami w multitaskingu i nie wykazuje tendencji do nadmiernego nagrzewania. Zadyszka jest widoczna wyłącznie przy bardzo wymagających procesach.

Bateria

Akumulator o pojemności 4100 mAh to bardzo mocna strona Meizu M3 Note. Nawet w warunkach znacznego obciążania urządzenie bez najmniejszego problemu wytrzyma dobę bez ładowania. W trybie mieszanym spokojnie podwoimy ten wynik. Ładowanie do 100% trwa około 3-3,5 godziny.