Menu

Django

25 kwietnia 2017 - Kino
Django

Quentin Tarantino i jego kino to rzeczywiście specyficzny zestaw dla miłośników filmów. Na pewno jego konkretne produkcje trzeba lubić i trzeba być przyzwyczajonym do tego w jakiej formie przygotowuje on swoje produkcje. Tak samo jak Bękarty wojny miały swoich zwolenników i przeciwników tak samo wygląda sprawa z filmem Django, który debiutował później, obecnie jednak należy do ocenianych pozytywnie produkcji. Otrzymał również kilka nominacji do Oscara.

Django – wyjątkowy spaghetti western

Jeśli chodzi o film Django przenosimy się z bohaterami do świata Dzikiego Zachodu. Główny bohater to niewolnik, który zaczyna zmieniać swoje życie u boku łowcy głów. I to właśnie ta postać jak się wydaje jest decydującą, gdy chodzi o wyjątkowy sukces tego filmu. W tej roli pojawia się Christoph Waltz, który znany jest już z filmu Tarantino Bękarty Wojny. Tutaj po raz kolejny austriacki aktor pokazuje swoje wyjątkowe umiejętności i mimo, że nie gra postaci pierwszoplanowej dominuje i sprawia wrażenie największego bohatera. Mimo tego, że na ekranie pojawia się jeszcze Samuel L. Jackson, Leonardo di Caprio czy Jamie Foxx to jednak postać doktora Schulza grana przez Waltza decyduje o sukcesie produkcji.

Hołd dla gatunku

Zdaje się, że Django to prawdziwy hołd dla gatunku filmów określanych szeroko jako western. Ta propozycja jaką dostajemy nakręcona z rozmachem sprawia, że oglądamy film od początku do końca z zainteresowaniem. Nie ma niepotrzebnych scen, nie ma wypełniacza w postaci erotyki, ale cały czas przez czas trwania filmu dużo się dzieje i to jak się zdaje sprawia, że film ogląda się z przyjemnością.

Jeśli ktoś jest miłośnikiem kina Tarantino bez wątpienia będzie zachwycony tym co zobaczy na ekranie oglądając Django. Zestawienie aktorów jak się wydaje jest tutaj idealne i sprawia, że film ogląda się z przyjemnością. Oprócz tego kunszt reżysera, który jak wiadomo także ma duże znaczenie. To on tworzy dzieło, które możemy oglądać na ekranie. To o czym możemy Was zapewnić to fakt, że w trackie oglądania filmu nie będziecie się nudzić.