Menu

Dekoracja ścian w mieszkaniu – jak to wygodnie zrobić?

8 maja 2017 - Dom
Dekoracja ścian w mieszkaniu – jak to wygodnie zrobić?

Każdy chciałby, żeby jego mieszkanie prezentowało się jak najlepiej – w związku z tym stara się je możliwie najlepiej udekorować, wymalować pięknie ściany, wyposażyć je w oryginalne meble i dodatki oraz zachować w jak najlepszej czystości. Obecnie aranżacja wnętrz wymaga pewnej oryginalności – mieszkanie powinno być tworzone z pomysłem i wyrażać charakter osób, które w nim mieszkają. Świetnym sposobem na to jest dodanie mu koloru poprzez na przykład grafikę na ścianie, drzwiach czy na meblach.

Talent plastyczny niewymagany

Wiele osób boi się, że jeśli nie ma talentu plastycznego, ich próby namalowania czegoś na ścianach źle się skończą. Nie jest to jednak wcale prawda – nie potrzeba wcale mieć specjalnych zdolności, ponieważ istnieje mnóstwo szablonów, których możemy użyć, by na swojej ścianie namalować coś szczególnego – ryby, drzewa, znak zodiaku, czyjąś twarz, ulubione logo i tak dalej. Przy pomocy szablonu wszystko będzie prostsze – malujemy wokół linii i wówczas grafika na pewno się uda. Istnieje całe mnóstwo szablonów, które można kupić – o różnych wzorach i wielkościach, bardziej lub mniej skomplikowane. Można ich użyć, żeby ładnie udekorować ściany, ale także i meble, podłogi, a nawet płytki w łazience.

Kto obawia się jednak malowania, może też skorzystać z gotowych nalepek – idealnie wpasują się do wnętrz i wystarczy je jedynie nakleić na dowolną powierzchnię, więc każdy sobie z tym poradzi. Naklejek również jest dużo – podobnie jak szablony, można je kupić w wielu sklepach internetowych. Oczywiście, nie da się niestety ukryć, że widać, że są to nalepki – więc robią mniejsze wrażenie od ręcznie malowanych ozdób.

Sposób na piękną grafikę

W ozdabianiu domu grafikami z pewnością pomoże nam aerograf! Wiele osób nie wie pewnie w ogóle o co chodzi, więc warto krótko wyjaśnić. Jest to miniaturowy pistolet do malowania precyzyjnego, dzięki któremu można rozpylać farbę przez strumień powietrza. W efekcie powstaje ciekawy ślad, ponieważ aerograf pozwala na równomierne krycie z nieco rozmytymi brzegami. Ma niewielkie rozmiary i pozwala malować nawet skomplikowane kształty, dzięki czemu można przy jego pomocy stworzyć przepiękne ozdoby!

Tym bardziej, że aerograf pozwala też na tworzenie kolorów pośrednich, czyli na przykład szary może powstać z nałożenia bieli na czerń. Uzyskane efekty będą ciekawe, a grafiki – bez względu na to, czy wolimy stonowane, czy też żywe kolory – na pewno będą przyciągać uwagę. Świetne maszyny tego typu można kupić na przykład na stronie sklepu internetowego MAGMA. Warto tam zajrzeć i – jeśli chcemy w ten sposób ozdobić swój dom – wybrać coś dla siebie!