Menu

Ferie zimowe – dobra okazja do nauczenia dzieci jazdy na nartach?

26 czerwca 2017 - Bez kategorii
Ferie zimowe – dobra okazja do nauczenia dzieci jazdy na nartach?

Większość polskich dzieci spędza ferie zimowe w domu, a przecież tę dość długą przerwę w roku szkolnym można dużo lepiej wykorzystać. Po wakacjach letnich jest to w zasadzie jedyna okazja do zorganizowania rodzinnego wyjazdu, podczas którego wszyscy mogą odpocząć, a także zacieśnić więzy rodzinne. Oczywiście zimą najlepszy jest wyjazd w góry, który może być także świetnym pretekstem do zarażenia dzieci miłością do wspaniałego zimowego sportu, jakim jest jazda na nartach.

Dlaczego warto nauczyć dzieci jazdy na nartach?

Od pewnego czasu w Polsce zauważalne są niepokojące tendencje u dzieci, które coraz częściej cierpią na nadwagę lub otyłość. Główną przyczyną tego zjawiska jest niechęć najmłodszych do aktywności fizycznej, która wynika z różnych czynników, jednak w dużej mierze z zaniedbania tej kwestii przez ich rodziców. Wielu z nich zapomina, że są dla swoich dzieci przykładem wielu postaw i zachowań. Jeśli sami nie prowadzą aktywnego trybu życia, to również ich pociechy nie będą nim zainteresowane. Wyjazd podczas ferii na narty z dziećmi może być okazją do przekazania im ważnej nauki – że sport ma duże znaczenie w naszym życiu i że może dawać prawdziwą frajdę. Zarażenie dzieci sportowym bakcylem to najlepszy sposób na to, by zadbać o ich zdrowie i kondycję.

Rodzinny wyjazd na narty – jak go mądrze zorganizować?

Zimowy wypoczynek warto zaplanować z wyprzedzeniem, ponieważ dzięki temu można liczyć na atrakcyjne ceny i większy wybór ofert. W pierwszej kolejności należy zdecydować się, czy chce się jechać w polskie góry czy może w Alpy. Wydaje się, że Alpy są korzystniejsze ze względu na pewną pogodę (w Polsce zimowa aura ostatnio coraz częściej pojawia się dopiero w marcu), a także lepszą infrastrukturę narciarską. Planując narty z dziećmi, warto wybrać ośrodek narciarski oferujący odpowiednie zaplecze dla najmłodszych, czyli przede wszystkim specjalne szkolenia narciarskie dla dzieci, a także miejsca, gdzie mogą się bawić z rówieśnikami (np. specjalne pokoje zabaw w hotelu).

Przed wyjazdem w Alpy na narty z dziećmi wielu rodziców powstrzymuje fakt bariery językowej. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na specjalne oferty rodzinne. Proponuje je na przykład Beskid Travel, który w austriackich ośrodkach narciarskich zapewnia dzieciom i ich rodzicom szkolenia z jazdy na nartach prowadzone przez polskich instruktorów, a także wiele atrakcji organizowanych przez mówiących po polsku animatorów.