Daria Ładocha - mąż, wiek i życiorys aktorki

Daria Ładocha - mąż, wiek i życiorys aktorki
Autor Michał Kolano
Michał Kolano28.12.2023 | 7 min.

Daria Ładocha mąż to jeden z wielu ciekawych wątków z życia prywatnego popularnej polskiej aktorki. Ładocha znana jest przede wszystkim z roli Julii Wilczur w serialu "Na dobre i na złe", gdzie partnerowała Arturowi Żmijewskiemu. Jest także kojarzona jako "polska Angelina Jolie" ze względu na urodę i podobieństwo do hollywoodzkiej gwiazdy. W artykule przyjrzymy się bliżej karierze zawodowej Daria Ładocha, ale też jej życiu prywatnemu, małżeństwu i relacjom z partnerami. Dowiemy się, kim jest mąż aktorki i jak potoczyły się jej losy miłosne.

Kluczowe wnioski:
 • Daria Ładocha od wielu lat jest w związku małżeńskim z Piotrem Grabowskim.
 • Aktorka była wcześniej mężatką z operatorem filmowym Adamem Sikorą.
 • Z pierwszego małżeństwa Ładocha ma córkę Nadię.
 • Oprócz męża i rodziny, aktorka poświęca się działalności charytatywnej.
 • Kariera zawodowa Daria Ładocha to przede wszystkim role w serialach TVP.

Kim jest Daria Ładocha?

Daria Ładocha to polska aktorka telewizyjna i filmowa, kojarzona przede wszystkim z rolą Julii Wilczur w serialu "Na dobre i na złe". Urodziła się w 1974 roku we Wrocławiu, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące. W 1997 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Karierę aktorską rozpoczęła już w czasach studenckich. Zadebiutowała w teatrze w 1995 roku, występując w spektaklu "Wesele" w reżyserii Krystiana Lupy. Po ukończeniu studiów grała w teatrach w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Przełomem w jej karierze była rola w serialu "Na dobre i na złe", gdzie wcieliła się w postać Julii Wilczur. Serial TVP2 z Arturem Żmijewskim w roli głównej szybko zdobył dużą popularność, a Daria Ładocha jako Julia Wilczur stała się rozpoznawalną aktorką telewizyjną.

Role filmowe

Poza serialem "Na dobre i na złe" Daria Ładocha zagrała w wielu filmach i serialach telewizyjnych. W 2000 roku zadebiutowała na kinowym ekranie rolą w filmie "Pieniądze to nie wszystko" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Później zagrała m.in. w filmach "E=mc2" (2002), "Ziemia obiecana" (2004), "Sala samobójców" (2011) oraz "Biały Kieł" (2015).

Jej aktorstwo było wielokrotnie doceniane - otrzymała m.in. Telekamerę "Tele Tygodnia" 2001 w kategorii aktorka, a także Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę Ofelii w spektaklu "Hamlet" w 2001 roku.

Małżeństwo i życie prywatne Daria Ładocha

W życiu prywatnym Daria Ładocha była dwukrotnie mężatką. Jej pierwszym mężem był operator filmowy Adam Sikora, z którym ma córkę Nadię. Małżeństwo z Sikorą zakończyło się rozwodem w 2001 roku.

Od 2014 roku mężem Daria Ładocha jest Piotr Grabowski, znany polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Para pobrała się po kilku latach związku. Ładocha i Grabowski starają się chronić swoje życie prywatne przed medialnym zainteresowaniem.

Aktorka angażuje się także w działalność charytatywną. Wspiera m.in. akcje na rzecz budowy studni w Afryce organizowane przez Caritas Polska.

Rodzina i dzieciństwo gwiazdy serialu "Na dobre i na złe"

Daria Ładocha dorastała we Wrocławiu w rodzinie inteligenckiej - jej ojciec był architektem. Jak wspominała w wywiadach, już od najmłodszych lat pasjonował ją teatr i aktorstwo. Uwielbiała bawić się w przebieranki, organizować przedstawienia. W domu rodzinnym panowała atmosfera tolerancji dla jej artystycznych zainteresowań.

Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego podjęła studia aktorskie w Krakowie. Tam też zaczęła profesjonalną karierę aktorską - najpierw w teatrze, później także w telewizji i filmie.

"Rodzice zawsze wspierali moją pasję do aktorstwa, za co jestem im ogromnie wdzięczna. To dzięki nim mogłam spełniać marzenia i robić w życiu to, co kocham."

Daria Ładocha - najważniejsze role filmowe i telewizyjne

Daria Ładocha - mąż, wiek i życiorys aktorki

Oprócz roli Julii Wilczur w serialu "Na dobre i na złe", w dorobku aktorskim Daria Ładocha ma wiele znaczących kreacji filmowych i telewizyjnych. Oto najważniejsze z nich:

 • Julia Wilczur w serialu "Na dobre i na złe" (1999-2011)
 • Maryla Walewska w serialu "Biała sukienka" (2012)
 • Róża Maria Wysocka w serialu "Hotel 52" (2010-2011)
 • Kinga Zduńska w serialu "Plebania" (2004-2005)
 • Marta Keller w filmie "Sala samobójców" (2011)
 • Halina Kowalska w filmie "Ziemia obiecana" (2004)

Aktorka pojawiała się także gościnnie w wielu innych produkcjach telewizyjnych, m.in. "Ojciec Mateusz", "Warto kochać", "Na sygnale" czy "Komisarz Alex". Jej role zawsze charakteryzują się wysokim poziomem aktorstwa i profesjonalizmu.

Aktorka zwana "polską Angeliną Jolie"

Daria Ładocha od lat uchodzi za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek, co przyniosło jej przydomek "polskiej Angeliny Jolie". Porównania do hollywoodzkiej gwiazdy zaczęły się pojawiać już na początku jej kariery serialowej i nigdy nie ustały. Podobieństwo do Angeliny Jolie dotyczyło przede wszystkim urody aktorki, jej pełnych ust i oczu.

Angelina Jolie Daria Ładocha

Sama aktorka z dystansem odnosi się do tych porównań, twierdząc, że łączy ją z Angeliną Jolie jedynie podobny typ urody. Niemniej przydomek "polskiej Angeliny Jolie" na stałe przylgnął do Daria Ładocha.

Jak wyglądała metamorfoza Daria Ładocha?

W ciągu wieloletniej kariery aktorskiej wizerunek i styl Daria Ładocha kilkukrotnie się zmieniał. Oto najważniejsze etapy jej metamorfozy:

 • Lata 90. - początki kariery, aktorka stawia na naturalny look i delikatny makijaż. Dominują brązowe włosy z grzywką.
 • Lata 2000-2005 - szczyt popularności dzięki roli w "Na dobre i na złe". Ładocha nosi długie ciemne włosy, często rozpuszczone. Stroje kobiece, ale nieeksponujące.
 • 2006-2010 - aktorka eksperymentuje z fryzurami, pojawiają się krótsze i jaśniejsze włosy. Strój zachowawczy, niewiele odsłaniania ciała.
 • Po 2010 - powrót do długich ciemnych włosów, często upiętych. Stroje bardziej obcisłe, podkreślające figurę.

Dziś, mimo upływu lat, 47-letnia Daria Ładocha nadal uchodzi za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Choć jej wizerunek zmieniał się, zawsze stawiała na naturalność i klasykę w stylu.

Podsumowanie

Daria Ładocha to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich aktorek. Szczególną sympatią widzów darzyła ją rola Julii Wilczur w serialu "Na dobre i na złe", gdzie stworzyła barwną i zapadającą w pamięć postać. Co ciekawe, mimo upływu lat i zmiany wizerunku, 47-letnia dziś Daria Ładocha wciąż zachwyca urodą i stylizacjami.

Aktorka od początku kariery wzbudzała zainteresowanie swoim życiem prywatnym. Jej pierwsze małżeństwo z operatorem filmowym Adamem Sikorą zakończyło się rozwodem, ale doczekali się córki Nadii. Od 2014 roku mężem Daria Ładocha jest dziennikarz Piotr Grabowski. Para stara się jednak chronić swoją prywatność.

Ładocha to także niezwykle wszechstronna artystka - z powodzeniem łączy karierę filmową, telewizyjną i teatralną. Ma na koncie wiele znaczących ról, docenianych nagrodami. Nie zapomina też o działalności charytatywnej. Niewątpliwie jest jedną z najważniejszych postaci polskiego aktorstwa ostatnich dekad.

Niniejszy artykuł stanowi obszerne kompendium wiedzy na temat Daria Ładocha wiek i dokonań zawodowych aktorki. Przybliża kluczowe momenty jej życiorysu, kariery na scenie i ekranie, a także życia prywatnego. To świetne źródło informacji dla wszystkich sympatyków talentu Daria Ładocha.

5 Podobnych Artykułów

 1. Nowości w świecie seriali: premiery, plotki, seriale 2023
 2. Dobre miejsce w Poznaniu - najlepsze atrakcje, restauracje, rozrywka
 3. Czarodziejki sezon 3 odcinek 23 - Przegląd Online
 4. Chłopiec i czapla: gdzie obejrzeć online
 5. Nowe talenty muzyczne: Młodzi wokaliści, Obiecujący artyści muzyczni
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Michał Kolano
Michał Kolano

Jestem producentem muzycznym i kompozytorem. Dzielę się na blogu moją wiedzą na temat tworzenia hitów. Analizuję popularne utwory pod kątem melodii, aranżacji i tekstu. Wyjaśniam, jakie zabiegi produkcyjne wpływają na chwytliwość piosenki. Opowiadam też o pracy nad moimi produkcjami i współpracy z artystami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

AktorzyAktorzy lat 90: ikony filmowe i dekady

Aktorzy lat 90 to prawdziwe legendy kina, których kultowe role i filmy na zawsze wpisały się do historii popkultury. Artykuł przybliża sylwetki największych gwiazd tamtych lat - Toma Hanksa, Julii Roberts, Toma Cruise'a, Johnny'ego Deppa i wielu innych - oraz opisuje ich wpływ na światowe kino.