Dr Strange 3 - Premiera, obsada, fabuła

Dr Strange 3 - Premiera, obsada, fabuła
Autor Michał Kolano
Michał Kolano28 grudnia 2023 | 7 min

Dr Strange 3 to najnowsza odsłona przygód tytułowego superbohatera z uniwersum Marvela. W filmie po raz kolejny zobaczymy Benedicta Cumberbatcha w roli neurochirurga Stephena Strange'a, który po wypadku samochodowym zdobywa moc magiczną. Fabuła kontynuuje wydarzenia z poprzednich części i skupia się na walce Doktora Strange'a z potężnym złoczyńcą Shumą-Gorathem.

Kluczowe wnioski:
 • Premiera filmu Doktor Strange 3 planowana jest na maj 2023 roku.
 • W obsadzie ponownie zobaczymy Benedicta Cumberbatcha oraz Rachel McAdams i Chiwetela Ejiofora.
 • Fabuła skupia się na starciu Strange'a z demonem Shumą-Gorathem, który zagraża Ziemi.
 • Pojawią się nowi bohaterowie z uniwersum Marvela, m.in. America Chavez grana przez Xochitl Gomez.
 • Reżyseruje Sam Raimi, twórca pierwszej trylogii Spider-Mana.

Kiedy premiera filmu Doktor Strange 3

Premiera filmu Doktor Strange 3 zaplanowana jest na 5 maja 2023 roku. Produkcja nosi pełny tytuł Doktor Strange w multiwersum obłędu i będzie trzecią odsłoną przygód tytułowego superbohatera z uniwersum Marvela.

Początkowo premiera filmu planowana była na marzec 2022 roku, jednak ze względu na pandemię COVID-19 zdecydowano się przesunąć datę premiery o ponad rok, aby uniknąć problemów z produkcją i dystrybucją. Ostatecznie zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w 2021 roku, a efekty specjalne domknięto w 2022 roku.

Dlaczego data premiery była przekładana?

Pandemia koronawirusa mocno namieszała harmonogramom produkcji filmowych na całym świecie. Wiecie problemów z realizacją zdjęć na planie nie udało się dotrzymać pierwotnej daty premiery filmu Doktor Strange 3. Finalnie udało się ustalić maj 2023 jako optymalną datę premiery.

Fani uniwersum Marvela niecierpliwie wyczekują nowych losów neurochirurga, który po wypadku samochodowym zdobywa magiczne moce. W poprzednich częściach mogliśmy podziwiać ewolucję Strange'a od aroganta do prawdziwego herosa gotowego poświęcić się dla większego dobra.

Aktorzy grający w filmie Doktor Strange 3

W tytułowej roli po raz kolejny zobaczymy Benedicta Cumberbatcha. Aktor wcielający się w postać Stephena Strange’a w poprzednich częściach zdobył uznanie krytyków i fanów za charyzmę i oddanie tej niezwykłej postaci.

Obok Cumberbatcha w obsadzie ponownie pojawią się:

 • Rachel McAdams jako Christine Palmer
 • Chiwetel Ejiofor jako Karl Mordo
 • Benedict Wong jako Wong

Do obsady dołączy też Xochitl Gomez, która zagra postać America Chavez - młodej superbohaterki posiadającej moc podróżowania między wymiarami. Jej występ zapowiada się niezwykle interesująco.

Gościnne występy

Poza główną obsadą w filmie zobaczymy też cameo Patricka Stewarta, który ponownie wcieli się w rolę Profesora X z serii X-Men. Pojawią się także Hayley Atwell jako Peggy Carter oraz Anson Mount jako Czarny Bolt.

Główna fabuła filmu Doktor Strange 3

Fabuła Doktora Strange’a 3 kontynuuje wydarzenia z końca filmu Spider-Man: Bez drogi do domu, kiedy to Stephen Strange pomagał Peterowi Parkerowi uporać się z problemem multiwersum. Jednak otwierając podróże między równoległymi światami, Strange naraził rzeczywistość na ogromne niebezpieczeństwo.

W nadchodzącej części Doktor Strange będzie musiał zmierzyć się z potężną istotą z innego wymiaru - demonem Shumą-Gorathem. Ten starożytny byt pragnie przedostać się do głównego uniwersum Marvela i zawładnąć Ziemią. Aby pokonać Shumę-Goratha, Strange będzie zmuszony połączyć siły ze starymi sojusznikami oraz całkiem nowymi bohaterami.

To będzie jak jazda kolejką górską pełną niespodzianek. Mamy nadzieję, że widzowie będą zachwyceni tym, co przygotowaliśmy - powiedział reżyser filmu Sam Raimi.

Podróże między wymiarami

Kluczowym motywem fabuły będą podróże między alternatywnymi światami tworzącymi multiwersum. Doktor Strange pozna odmienne wersje znanych bohaterów, w tym złowrogiego Strange'a, który może okazać się kluczowym sojusznikiem lub wrogiem.

Scenariusz do filmu powstał na bazie komiksowej serii Doktor Strange: Dom M. Podstawą fabuły jest więc oryginalny materiał źródłowy. Jednak twórcy zapowiadają wiele zaskakujących zwrotów akcji i cliffhangerów godnych MCU.

Najważniejsi bohaterowie w Doktor Strange 3

Dr Strange 3 - Premiera, obsada, fabuła

Oprócz tytułowego Doktora Strange’a, kluczowymi bohaterami filmu będą:

Wanda Maximoff / Scarlet Witch Grane przez Elizabeth Olsen. Potężna czarownica szukająca zemsty za śmierć Visiona.
America Chavez Wciela się w nią Xochitl Gomez. Młoda superbohaterka potrafiąca tworzyć portale międzywymiarowe.
Shuma-Gorath Demon z innego wymiaru, główny antagonista, który pragnie podbić Ziemię.

Towarzyszyć im będą Karl Mordo (Chiwetel Ejiofor) oraz Wong (Benedict Wong). W filmie zobaczymy też gościnne występy bossów Marvela: Profesora X (Patrick Stewart) oraz Czarnego Bolta (Anson Mount).

Scenariusz do filmu Doktor Strange 3 napisany

Autorem scenariusza do Doktora Strange’a 3 jest Michael Waldron, twórca serialu Loki. Waldron ma na swoim koncie także scenariusze do produkcji Rick i Morty oraz Ziemia niezwykłych stworzeń. Z całą pewnością zapewni nam wiele zwrotów akcji i zaskakujących momentów godnych uniwersum Marvela.

Scenarzysta współpracował ściśle z reżyserem Samem Raimim, aby stworzyć spójną wizję łączącą elementy horroru (ulubionego gatunku Raimiego) z akcją i humorem superbohaterskim. Reżyser trylogii Spider-Man z pewnością wprowadzi do filmu swój rozpoznawalny, dynamiczny styl.

Nawiązania do poprzednich części

Chociaż Doktor Strange 3 opowie nową historię, będzie wiele odniesień do wydarzeń z wcześniejszych przygód Strange'a. Pojawią się wątki, które zostały zainicjowane w poprzednich filmach np. konflikt ze złoczyńcą Mordo.

Równocześnie produkcja wprowadzi fundament pod dalszy rozwój kinowego uniwersum Marvela w kolejnych latach. Być może bohaterowie pokroju Scarlet Witch odegrają ważne role w nadchodzących projektach o superbohaterach.

Reżyser odpowiedzialny za Doktor Strange 3

Reżyserem Doktora Strange’a 3 jest Sam Raimi, twórca pierwszej kinowej trylogii Spider-Man z Tobeyem Maguire’em. Raimi ma na koncie takie hity jak Armageddon i kultowe horrory pokroju Martwe zło.

Reżyser znany jest ze swojego dynamicznego, pełnego emocji stylu. Jego filmy cechuje szybkie tempo akcji i zaskakujące zwroty akcji. Doktor Strange w wydaniu Raimiego z pewnością dostarczy fanom MCU wielu niezapomnianych wrażeń.

Sam Raimi zaznacza, że jego celem było stworzenie produkcji, która zachwyci widzów i sprawi, że będą oni wyczekiwać kolejnych losów Strange'a. Czy twórcy odnieśli sukces, przekonamy się już 5 maja 2023 roku.

Podsumowanie

Film Doktor Strange 3 to kolejna odsłona przygód tytułowego superbohatera z uniwersum Marvela. Tym razem Stephen Strange będzie musiał powstrzymać demona Shumę-Goratha przed podbojem Ziemi. W obsadzie ponownie Benedict Cumberbatch oraz Rachel McAdams i Chiwetel Ejiofor. Dołącza też Xochitl Gomez jako superbohaterka America Chavez.

Fabuła kontynuuje wydarzenia z końca filmu Spider-Man: Bez drogi do domu, kiedy Strange pomagał Peterowi Parkerowi uporać się z problemem multiwersum. Tym razem neurochirurg zmagać się będzie z konsekwencjami otwarcia podróży między alternatywnymi światami równoległymi.

Reżyserem produkcji jest Sam Raimi, twórca kultowej pierwszej trylogii Spider-Mana z Tobeyem Maguirem. Jego dynamiczny styl z pewnością zapewni fanom MCU wiele emocjonujących wrażeń. Premiera Doktora Strange'a 3 odbędzie się 5 maja 2023 roku.

Podsumowując, najnowsza część przygód Doktora Strange'a zapowiada się niezwykle intrygująco. Widzów czeka wciągająca opowieść pełna zwrotów akcji, nowych bohaterów i niespodziewanych cameo. Zdecydowanie warto czekać na majową premierę!

Najczęstsze pytania

Premiera filmu zaplanowana jest na 5 maja 2023 roku. Początkowo data premiery była ustalona na marzec 2022 roku, jednak ze względu na pandemię przesunięto ją o ponad rok.

Oficjalny zwiastun filmu został udostępniony 13 grudnia 2022 roku. Można go obejrzeć na oficjalnym kanale Marvel Studios w serwisie YouTube lub na stronie filmu na portalu Filmweb.

Reżyserem filmu jest Sam Raimi, twórca pierwszej kinowej trylogii Spider-Mana z Tobeyem Maguire. Jego dynamiczny styl doskonale pasuje do widowiskowych produkcji o superbohaterach.

Fabuła kontynuuje wydarzenia z poprzednich części. Tym razem Doktor Strange musi powstrzymać demona Shumę-Goratha przed atakiem na Ziemię. Pomaga mu w tym m.in. Scarlet Witch i America Chavez.

Bilety na seanse będą dostępne w regularnej sprzedaży na ok. 2 tygodnie przed premierą w popularnych sieciach kin oraz w kasach kin. Można je nabyć również przez Internet.

5 Podobnych Artykułów

 1. Nowości w świecie seriali: premiery, plotki, seriale 2023
 2. Dobre miejsce 65: opinie, ceny, lokalizacja
 3. Czarodziejki sezon 3 odcinek 23 - Przegląd Online
 4. Chłopiec i czapla: gdzie obejrzeć online
 5. Nowe talenty muzyczne: Młodzi wokaliści, Obiecujący artyści muzyczni
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Michał Kolano
Michał Kolano

Jestem producentem muzycznym i kompozytorem. Dzielę się na blogu moją wiedzą na temat tworzenia hitów. Analizuję popularne utwory pod kątem melodii, aranżacji i tekstu. Wyjaśniam, jakie zabiegi produkcyjne wpływają na chwytliwość piosenki. Opowiadam też o pracy nad moimi produkcjami i współpracy z artystami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły