Eurowizja - godzina i data emisji

Eurowizja - godzina i data emisji
Autor Karolina Błotko
Karolina Błotko28.12.2023 | 6 min.

Eurowizja o której godzinie będzie transmitowana w 2023 roku? To pytanie zadaje sobie wielu fanów tego międzynarodowego konkursu piosenki. Co roku Eurowizja przyciąga miliony widzów, którzy chcą zobaczyć występy reprezentantów różnych krajów i poznać zwycięzcę. W 2023 roku konkurs odbędzie się w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Półfinały zaplanowano na 9 i 11 maja, a wielki finał na 13 maja. Transmisja będzie dostępna w TVP1 oraz w serwisie TVP VOD.

Kluczowe wnioski:
 • Eurowizja 2023 odbędzie się w dniach 9-13 maja w Liverpoolu.
 • Półfinały zaplanowano na 9 i 11 maja, finał na 13 maja.
 • Transmisja będzie dostępna w TVP1 i TVP VOD.
 • Fani Eurowizji z niecierpliwością wyczekują występów reprezentantów poszczególnych krajów.
 • Zwycięzca 66. Konkursu Piosenki Eurowizji zostanie wyłoniony 13 maja podczas wielkiego finału.

Kiedy oglądać Eurowizję 2023 w TV?

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w dniach 9-13 maja 2023 roku w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Dla fanów konkursu najważniejsze są oczywiście daty półfinałów i finału, aby móc obejrzeć transmisję na żywo.

Pierwszy półfinał zaplanowano na wtorek, 9 maja. Drugi półfinał odbędzie się dwa dni później, w czwartek 11 maja. Natomiast wielki finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji rozegrany zostanie w sobotę, 13 maja.

W Polsce transmisja będzie dostępna na antenie TVP1 oraz w serwisie streamingowym TVP VOD. Półfinały rozpoczną się o godzinie 21:00, zaś finał o godzinie 21:00. Dla polskich widzów oznacza to, że Eurowizję 2023 należy oglądać wieczorem w wyznaczone dni tygodnia.

Gdzie obejrzeć online?

Oprócz tradycyjnej telewizji, Eurowizję można oglądać także przez internet. Transmisja będzie dostępna na oficjalnej stronie eurowizji.tv. Występy uczestników będzie można również obejrzeć na kanale Eurowizji w serwisie YouTube.

Dla osób przebywających za granicą udostępniony zostanie specjalny serwis Eurovision+ ze streamami na żywo. Wystarczy wykupić subskrypcję w cenie 10 euro za miesiąc.

Jakie są daty półfinałów i finału Eurowizji 2023?

Daty najważniejszych dni Eurowizji 2023 przedstawiają się następująco:

 • 1. półfinał - 9 maja (wtorek)
 • 2. półfinał - 11 maja (czwartek)
 • Finał - 13 maja (sobota)

Półfinały rozpoczną się o godzinie 21:00 czasu polskiego i będą trwały około 2,5-3 godziny. Podobnie finał - widzowie powinni przygotować się na długie oglądanie i kibicowanie od 21:00 do około północy.

Warto już teraz zarezerwować te terminy w kalendarzu, aby nic nie przegapić i móc w pełni cieszyć się Eurowizją 2023!

Gdzie i o której godzinie transmitowany jest konkurs Eurowizji?

Tegoroczna Eurowizja organizowana jest w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Konkurs odbywa się w M&S Bank Arena - hali widowiskowo-sportowej mogącej pomieścić około 11 tysięcy widzów. To właśnie na tej arenie wystąpią reprezentanci poszczególnych krajów w półfinałach i finale.

Transmisja konkursu dostępna będzie dla polskich widzów w następujący sposób:

 • TVP1 - półfinały i finał od godz. 21:00
 • TVP VOD - półfinały i finał od godz. 21:00
 • YouTube - kanał Eurowizji
 • eurowizja.tv - oficjalny serwis konkursu

Dokładny harmonogram występów poszczególnych reprezentantów zostanie opublikowany na kilka dni przed rozpoczęciem półfinałów. Warto śledzić na bieżąco stronę eurowizji.tv, aby niczego nie przeoczyć.

Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji 2023?

Eurowizja - godzina i data emisji

Polskę w tegorocznej Eurowizji reprezentować będzie Blanka z utworem "Solo". Artystka została wybrana podczas Krajowych Eliminacji organizowanych przez TVP.

Blanka to młoda wokalistka, która dopiero rozpoczyna swoją karierę muzyczną. Jej utwór "Solo" to popowa, taneczna propozycja z charakterystycznym tekstem po włosku. Czy uda jej się zdobyć wysokie miejsce w konkursie? O tym przekonamy się już w maju!

Gdzie można obejrzeć na żywo występy uczestników Eurowizji?

Aby obejrzeć na żywo transmisję z występów w Konkursie Piosenki Eurowizji, polscy widzowie mają kilka możliwości:

 • TVP1 - tradycyjna telewizja
 • TVP VOD - serwis streamingowy
 • YouTube - kanał Eurowizji
 • eurowizja.tv - oficjalna strona konkursu

Dzięki temu występy uczestników można oglądać zarówno w telewizji, jak i przez internet na różnych urządzeniach - komputerze, laptopie, smartfonie czy tablecie.

Dodatkowo po konkursie wszystkie występy będą udostępnione w internecie, więc każdy będzie mógł je obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie. Najlepiej jednak oglądać Eurowizję na żywo, aby poczuć prawdziwą atmosferę wydarzenia.

Kto jest faworytem do wygrania tegorocznej Eurowizji?

Według bukmacherów i fanów konkursu, głównymi faworytami do zwycięstwa w tegorocznej Eurowizji są:

Kraj Reprezentant
Ukraina TVORCHI
Szwecja Loreen
Grecja Amanda Tenfjord

Największe szanse ma reprezentant Ukrainy, która po inwazji Rosji jest szeroko wspierana przez fanów Eurowizji. Duże szanse daje się również Szwecji i Grecji. Polska niestety nie jest typowana do czołówki. Jednak w Eurowizji zdarzały się już niespodzianki!

Ostateczny werdykt poznamy 13 maja podczas wielkiego finału konkursu. Kibicujmy polskiej reprezentantce, aby zajęła jak najwyższe miejsce!

Podsumowanie

Eurowizja o której godzinie w tym roku? W artykule podsumowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące terminów tegorocznej Eurowizji. Konkurs odbędzie się w dniach 9-13 maja w Liverpoolu. Dla fanów najistotniejsze są oczywiście daty półfinałów i finału. Pierwszy półfinał już 9 maja, drugi 11 maja, a wielki finał 13 maja. Transmisja dostępna będzie w TVP1, TVP VOD oraz internecie.

Przypomnieliśmy również, kto będzie reprezentował Polskę. Jest to młoda wokalistka - Blanka z utworem "Solo". Niestety bukmacherzy nie typują jej do czołówki. Głównymi faworytami są Ukraina, Szwecja i Grecja. Kibicujmy jednak polskiej reprezentantce!

Podaliśmy także możliwości oglądania Eurowizji w telewizji i internecie. Transmisja będzie dostępna m.in. w TVP1, TVP VOD oraz na oficjalnym kanale Eurowizji w serwisie YouTube. Dzięki temu każdy fan będzie mógł obejrzeć występy uczestników na żywo i poczuć atmosferę wydarzenia.

Mamy nadzieję, że artykuł dostarczył najważniejszych i najbardziej aktualnych informacji dotyczących tegorocznej Eurowizji. Zachęcamy do oglądania konkursu i kibicowania naszym reprezentantom!

5 Podobnych Artykułów

 1. Nowości w świecie seriali: premiery, plotki, seriale 2023
 2. Dobre miejsce 65: opinie, ceny, lokalizacja
 3. Czarodziejki sezon 3 odcinek 23 - Przegląd Online
 4. Chłopiec i czapla: gdzie obejrzeć online
 5. Nowe talenty muzyczne: Młodzi wokaliści, Obiecujący artyści muzyczni
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Karolina Błotko
Karolina Błotko

Jestem dziennikarką muzyczną obecną na rynku od 15 lat. Recenzuję dla Was nowości z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Oprócz oceny, staram się też tłumaczyć fenomen popularności niektórych wykonawców i przewidywać, którzy z młodych artystów mają szansę na długą karierę. Daję rekomendacje, co warto posłuchać.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły