Eddie z Stranger Things - bohater serialu, wygląd i charakter

Eddie z Stranger Things - bohater serialu, wygląd i charakter
Autor Karolina błotko
Karolina błotko28.12.2023 | 5 min.

Eddie z serialu Stranger Things to jedna z barwniejszych i ciekawszych postaci czwartego sezonu produkcji Netfliksa.

Kluczowe wnioski:
  • Eddie Munson to outsider, metalowiec grający w D&D, który zaprzyjaźnia się z Jedenastką i resztą paczki.
  • Jego charakterystyczny wygląd to długie włosy, naszyjnik z ćwiekami i koszulka zespołu Hellfire Club.
  • Eddie odgrywa kluczową rolę w finale sezonu, poświęcając swoje życie dla ratowania Hawkins.
  • Jest nieformalnym liderem Hellfire Club, grupki uczniów grających w Dungeons & Dragons.
  • Grany przez Josepha Quinna bohater budzi kontrowersje i nieufność mieszkańców Hawkins.

Eddie z serialu Stranger Things

Postać Eddiego Munsona, w którego wcielił się Joseph Quinn, została wprowadzona w czwartym sezonie serialu Stranger Things. Eddie to typowy outsider - długowłosy metalowiec, noszący naszyjnik z ćwiekami i koszulki zespołów rockowych, takich jak Hellfire Club.

Jest liderem nieformalnego klubu Dungeons & Dragons w liceum, do którego uczęszcza także Jedenastka. Początkowo jest postrzegany jako dziwak, z czasem jednak zaprzyjaźnia się z paczką Jedenastki i odgrywa kluczową rolę w walce z vecną.

Wygląd Eddiego Munsona

Charakterystyczny wygląd Eddiego to przede wszystkim długie, falowane włosy sięgające ramion. Zazwyczaj nosi też naszyjnik z ćwiekami na szyi oraz koszulki i bluzy rockowych zespołów - Metallica, Iron Maiden, Black Sabbath.

Jego styl ubioru można określić jako rockowo-metalowy, co odzwierciedla jego zainteresowania muzyczne i pasję do gitar elektrycznych. Jest postacią buntowniczą, która swoim wyglądem manifestuje dystans do konwenansów i niepokój wobec świata.

Kim był Eddie Munson z serialu Stranger Things?

Eddie Munson to jedna z barwniejszych postaci 4 sezonu serialu Stranger Things. Jest on uczniem liceum w Hawkins i liderem nieformalnego klubu D&D (Dungeons & Dragons), zrzeszającego młodych pasjonatów gier fabularnych.

Początkowo Eddie budzi kontrowersje i nieufność mieszkańców Hawkins, którzy postrzegają go jako dziwaka ibuntownika. Z czasem jednak pokazuje swoją wartość, zaprzyjaźniając się z Jedenastką i ratując paczkę przed atakiem Demogorgona.

Eddie gra kluczową rolę w finale 4 sezonu Stranger Things. To on wspiera Jedenastkę w konfrontacji z potężną Vecną. Niestety, poświęca przy tym swoje życie dla dobra przyjaciół i całego Hawkins.

Cechy charakteru Eddiego

Mimo początkowych uprzedzeń, Eddie okazuje się dobrym i wartościowym człowiekiem. Jest odważny, bezkompromisowy i gotów poświęcić się dla innych. Dobrze dogaduje się z nastoletnią paczką bohaterów, choć początkowo traktują go z rezerwą.

Eddie ma także talent muzyczny - świetnie gra na gitarze elektrycznej, co pokazuje w jednej ze scen finałowego odcinka. Jest też zapalonym graczem D&D, co łączy go z Jedenastką i resztą ekipy z Hellfire Club.

Strój Eddiego Munsona w 4 sezonie Stranger Things

Kultowy już strój Eddiego Munsona z finałowego odcinka 4 sezonu Stranger Things to podkoszulek zespołu Metallica w charakterystyczne czarno-białe paski. Eddie ma na sobie ten t-shirt, gdy staje do walki z Demogorgonem, ratując tym samym życie Jedenastki i reszty paczki.

To właśnie scena "Master of Puppets", w której Eddie heroicznie gra na gitarze elektrycznej przebój Metalliki z 1986 roku, na zawsze zapisała się w historii serialu i zapewniła popularność postaci granej przez Josepha Quinna.

Koszulka Metallica Master of Puppets Czarna kurtka jeansowa
Czarne rurki Trampki Converse

Eddie Munson grający Dungeons & Dragons

Eddie z Stranger Things - bohater serialu, wygląd i charakter

Jako zapalony fan gier fabularnych, Eddie jest liderem nieformalnego klubu D&D (Dungeons & Dragons) w liceum, do którego uczęszcza Jedenastka. To właśnie on wprowadza ją w świat tej gry, opowiadając o fabule i zasadach.

Eddie doskonale odnajduje się w roli mistrza gry, czyli osoby prowadzącej grę i opowiadającej historię. Jego pasja do D&D pomaga mu zbliżyć się do Jedenastki i zjednać jej zaufanie. Dzięki temu może wesprzeć ją później w walce z demonicznymi mocami Vecny.

Nazywam was Hawthornami i zapraszam do mojego świata!

To kultowa już kwestia Eddiego, gdy wprowadza nowych członków klubu D&D w zasady gry w izolowanym baraku na tyłach szkoły. Jego pasja i zaangażowanie sprawiają, że z łatwością wciela się w rolę przewodnika po wykreowanym fantasy świecie.

Podsumowanie

Postać Eddiego Munsona, w którą świetnie wcielił się brytyjski aktor Joseph Quinn, na stałe wpisała się w serialowy świat Stranger Things. Ten długowłosy outsider, lider szkolnego klubu D&D, odegrał kluczową rolę w 4 sezonie produkcji Netfliksa.

Początkowo Eddie z Stranger Things postrzegany był przez mieszkańców prowincjonalnego Hawkins jako kontrowersyjny buntownik i dziwak. Jednak jego odwaga, poświęcenie dla innych i niezwykła więź z Jedenastką sprawiły, że stał się prawdziwym bohaterem.

To właśnie Eddie jako pierwszy stanął do walki z demoniczną Vecną, by ochronić Jedenastkę i jej przyjaciół. Jego heroiczną śmierć przy akompaniamencie kultowej ballady "Master of Puppets" zespołu Metallica na zawsze zapamiętają fani serialu.

Barwna postać metalowca-gitarzysty zafascynowanego grami RPG na długo pozostanie jednym z symboli Stranger Things. Serial Netfliksa z pewnością nie byłby taki sam bez charyzmatycznego buntownika Eddiego Munsona.

Najczęściej zadawane pytania

Eddie Munson to jedna z głównych postaci 4 sezonu serialu Stranger Things. Był uczniem liceum w Hawkins i liderem nieformalnego klubu D&D (gry fabularnej Dungeons & Dragons). Początkowo budził kontrowersje jako dziwak i buntownik, jednak później zaprzyjaźnił się z Jedenastką i pomógł jej w walce z Vecną.

Charakterystyczny wygląd Eddiego to przede wszystkim długie, falowane włosy sięgające ramion. Nosił też naszyjnik z ćwiekami i koszulki rockowych zespołów np. Metallica. Jego styl był buntowniczy i nawiązywał do subkultury metalowej.

Eddie Munson zginął bohaterską śmiercią w finale 4 sezonu, ratując Jedenastkę przed atakiem Demogorgona. Zagrał dla niej na gitarze elektrycznej utwór "Master of Puppets" zespołu Metallica, co dało jej czas na ucieczkę. Sam został jednak śmiertelnie ranny przez potwora.

Scena, w której Eddie gra na gitarze kultowy kawałek Metalliki, nawiązuje do jego rockowo-metalowych zainteresowań. To muzyka, którą kochał i która dodawała mu odwagi. Grając "Master of Puppets" chciał rozproszyć Demogorgona i dać czas Jedenastce na ucieczkę.

Fani zastanawiają się, czy Eddie jako ulubiona postać widzów powróci w kolejnym sezonie Stranger Things. Niestety jego bohaterska śmierć wydaje się przesądzać tę kwestię. Być może pojawi się jako wspomnienie lub wizja, ale na pełnowymiarowy comeback raczej nie ma co liczyć.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nowości w świecie seriali: premiery, plotki, seriale 2023
  2. Dobre miejsce 65: opinie, ceny, lokalizacja
  3. Czarodziejki sezon 3 odcinek 23 - Przegląd Online
  4. Chłopiec i czapla: gdzie obejrzeć online
  5. Nowe talenty muzyczne: Młodzi wokaliści, Obiecujący artyści muzyczni
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Karolina błotko
Karolina błotko

Jestem dziennikarką muzyczną obecną na rynku od 15 lat. Recenzuję dla Was nowości z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Oprócz oceny, staram się też tłumaczyć fenomen popularności niektórych wykonawców i przewidywać, którzy z młodych artystów mają szansę na długą karierę. Daję rekomendacje, co warto posłuchać.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły